yaelkol

19 / 100

8 טיפים לקישוט כל דירה

עיצוב דירה

יש הרבה רעיונות לעיצוב דירות בחוץ, אבל איך אתה מעצב את חלל המגורים שלך תלוי בחלל עצמו. האם זו דירה קטנה שאתה מנסה לפתוח? או חדר גדול יותר שצריך יותר אור טבעי? אם אתה שוכר, כנראה שלא תוכל לבצע שיפוץ גדול, אבל עיצוב הבית שלך לא חייב להיות שינוי גדול וקבוע. כל דבר, החל ממנורות השולחן, לטיפולי החלונות ועד לאמנות הקיר יכול להשפיע על איך החלל מרגיש באופן כללי, ועל איך אתה מרגיש כשאתה חי בו.

8 טיפים לעיצוב דירה
כשזה מגיע לעיצוב הדירה שלך, חשוב לדעת אילו אלמנטים עובדים בצורה הטובה ביותר יחד וישפיעו הכי הרבה על חלל המגורים שלך. אם אתם מחפשים לשפר את מקום מגוריכם, מצאו כמה מהטיפים לעיצוב הדירה שלהלן:

1. לגרום לחללים קטנים להרגיש גדולים יותר. אם אתם גרים בדירה קטנה, שקול לעצב עם פריטי רהיטים בעלי רגליים דקורטיביות, משמעותיות או מושכות את העין. הרגליים מאפשרות לעין להמשיך מעבר לגוף הרהיט במקום להיעצר בבסיסו, מה שנוטה לקרות עם חלקים נמוכים עד הקרקע. שולחנות זכוכית או מראה יכולים למנוע מהרהיטים להרגיש כבדים מדי בחללים קטנים יותר. כשאתם בוחרים מיטה, לכו על מיטה עם רגליים קצרות יותר או אפילו יושבת על הקרקע כדי לגרום לתקרה להרגיש גבוהה יותר. מיטות מושענות על רגליים גבוהות יכולות לחתוך את החדר לשניים. בעוד שצביעת קירות לבנים או שימוש בצבעים בהירים אחרים יכולים גם לעזור לגרום לחדר להרגיש גדול יותר, לצביעת צבע כהה על קיר מבטא אחד יכולה להיות אפקט נסוג, מה שיכול לתת מראה של יותר עומק, ובתמורה, לגרום למשהו כמו קטן דירת סטודיו מרגישה גדולה יותר.
2. בחרו צבעים ודוגמאות בקפידה. צור לכידות על ידי היצמדות לגוונים דומים או נושאים של צבעים ודפוסים שאתה יכול לאתר בכל חדר. לדוגמה, השחלת הכסף על כרית זרוקה עובדת עם וילון המקלחת צפחה בחדר האמבטיה, או שגרגר העץ של שידת הלילה שלך הוא באותו נושא כמו שולחן הקפה בסלון. כתמים קטנים של לכידות יכולים לגרום לדירה שלך להרגיש מחוברת ושלמה, ליצור מרחב נעים ומרגיע.
3. בחר חתיכת הצהרה. נקודת מוקד בדירה שלך, כמו שטיח שטח מתיז או מדף ספרים צבוע בחדות, ימשוך את העין לעבר האזור הזה והרחק מכל בעייתי (כמו שידה גדולה שמוברגת לקיר). חתיכת ההצהרה שלך יכולה להיות גם קיר מבטא – צבע קיר מודגש צבוע רק בצד אחד כדי למקד את תשומת הלב של העין.
4. השתמש באחסון חכם. תהיו יצירתיים עם האופן שבו אתם מנצלים את שטח האחסון שלכם. רהיטים מתקפלים, אחסון הניתנים לערום או נסתר, מדפים ולוחות יתדות יכולים לעזור לך לשמור את הדברים שלך מחוץ לטווח הראייה ומאורגנים בצורה מסודרת ואסתטית. על ידי הפחתת כמות העומס בחלל שלך, אתה יכול לייעל את השימוש שלך בו ולהתמקד יותר בעיצוב הדירה שלך.
5. הכינו קיר גלריה. תליית התמונות, הציורים, הפאזלים או סוגים אחרים של אמנות על קיר ריק יכול להעניק לחדר עניין ועומק, גם אם אין הרבה מקום פנוי. קיר גלריה מרחיק דברים מהדרך ומוצגים, וממלא את החלל שלך בצבע ואופי.
6. השתמשו במראות. טריק טוב לעיצוב פנים של דירה הוא להשתמש במראות. מראות מחזירות אור ויכולות לפתוח בגודל של חלל. תלו מראה ליד חלון בחדר אוכל או בחדר אמבטיה קטן כדי לגרום לחדרים האלה להרגיש גדולים ומוארים יותר. מראות גבוהות יכולות לגרום לתקרה להרגיש גבוהה יותר, כמו גם להביא תאורה לחלקים עמומים בחדר.
7. שנה מובנים. אולי לא תוכל לשפץ אביזרים מסוימים בדירה שלך, אבל זה לא אומר שאתה תקוע עם איך שהם נראים. השתמש באביזרים או בכיסויי עשה זאת בעצמך כדי להסתיר צנרת או כבלים מכוערים. לדוגמה, רשת מקושטת יכולה להסוות מחמם קיר ישן, או תמונה ממוסגרת דקורטיבית יכולה להסתיר שקע שלא קיים.
8. השתמשו בשטיח שטח כדי לחלק את החלל. אם אתה גר בדירה קטנה עם תוכנית קומה פתוחה, השתמש בשטיח שטח כדי להגדיר את החללים הנפרדים של החדר שלך. השטיח ליד הספה שלך הוא האזור שבו מתקיימת פעילות חברתית – או שהשטיח ליד המיטה שלך מציין את גבולות חדר השינה שלך. אתה יכול להגדיר חוצצים אם אתה רוצה חללים מסודרים בצורה ברורה יותר, עם זאת, שטיח שטח הוא דרך פשוטה יותר להגדיר את החללים שלך.